Sektor prywatny Pattaya podkreśla wzrost turystyki rodzinnej w związku z rozszerzeniem usług związanych z życiem nocnym i opowiada się za przejrzystością w strefach rozrywki

Krajowy-

10 listopada 2023 r. pan Thanet Supornsahasrungsi, dyrektor wykonawczy Sunshine Hotels & Resorts w Pattaya, publicznie ujawnił, że pomimo wydłużonych godzin usług do 4 rano w czterech pilotażowych prowincjach, trendy w turystyce rodzinnej w Pattaya rosną.

Wcześniej ponad 90% turystów zagranicznych wybierało życie nocne, gromadząc się w zatłoczonych miejscach, takich jak Walking Street, Pattaya Beach i Buakhao Road. Strefy rozrywki powinny być wyraźnie określone, aby zminimalizować istotne problemy, takie jak zanieczyszczenie hałasem i inne negatywne skutki dla społeczności lokalnych– stwierdził Thanet.

„W rzeczywistości powszechnie wiadomo, że dzielnice rozrywkowe otwarte o godzinie 2 w nocy dalej niż jest to prawnie wymagane, mogą powodować głośne dźwięki późno w nocy, przeszkadzające lokalnym mieszkańcom” – stwierdził Thanet.

Zgodnie z poprzednie oświadczenie wicepremiera Anutina Charnvirakula w sprawie usług w wydłużonych godzinach pracy, Thanet wyraził obawę, że restauracje lub bary z jadalnią na świeżym powietrzu mogą nie być w stanie kontrolować hałasu, tak jak puby i bary znajdujące się w pomieszczeniach zamkniętych. Szczególnie miejsca rozrywki na świeżym powietrzu w społecznościach lokalnych miałyby wpływ na życie mieszkańców w porze nocnej.

Thanet dodał ponadto, że rząd Tajlandii powinien znieść zakaz sprzedaży alkoholu w określonych porach dnia oraz w dni religijne. Wielu zagranicznych turystów może nie rozumieć powodów, ponieważ i tak są na wakacjach i piją dla relaksu.
„Sprzedaż alkoholu powinna być dostępna przez cały dzień, aby zadowolić wszystkie strony” – stwierdził Thanet.

Obraz po treści postu
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.