Jaskinia Tham Luang oficjalnie zaprasza zagranicznych turystów do zwiedzania głębszych komnat w Chiang Rai za 1,500 bahtów

Chiang Rai-

1 grudnia 30 r. o godzinie 25:2023 pan Chutidet Kamonchanut, dyrektor Biura Zarządzania Obszarem Chronionym nr 15, oficjalnie powitał pierwszą grupę turystów chcących zwiedzać jaskinie w głębszych komorach Parku Narodowego Tham Luang, Mae Sai, Chiang Rai.

Grupa składała się z 8 osób narodowości amerykańskiej, kanadyjskiej, australijskiej i Hongkongu. Opłata za wstęp do jaskini Tham Luang w drugiej i trzeciej komorze wynosiła 2 bahtów za sztukę.

Według raportu Chutidet zagraniczni turyści jednomyślnie chwalili tę przygodę edukacyjno-rozrywkową i byli pod jej wrażeniem, ponieważ mogli na własne oczy przekonać się o globalnej misji uratowania 13 dzików.

Podczas wycieczki grupa liczyłaby mniej niż 12 osób, które przed zwiedzaniem jaskini, która jest otwarta dla maksymalnie 50 osób dziennie, muszą się wcześniej zarejestrować i przejść badania pod kątem ewentualnych niekorzystnych warunków zdrowotnych. Turystom towarzyszyło pięciu profesjonalnych przewodników wyposażonych w sprzęt ochronny – powiedział Chutidet.

Według informacji prasowych Chutidet na zwiedzanie jaskini zapisało się 35 osób. Urzędnicy parku narodowego ustawiali ich w kolejce i kontaktowali się z nimi w celu uzyskania dalszego powiadomienia.

Chutidet podkreślił bezpieczeństwo turystów, zwiedzanie głębszych komnat może okazać się trudne. Turyści zobowiązani są do ubioru i ścisłego stosowania się do wskazówek profesjonalnych przewodników.

Urzędnicy odwołali skargi online dotyczące zbyt wysokich cen jaskini i stwierdził, że turyści zwiedzający jaskinie nie mieli żadnych skarg i uznali, że cena jest rozsądna.

Zapisz się!
Kittisaka Phalaharna
Kittisak ma pasję do wycieczek, niezależnie od tego, jak trudne będzie to podróżowanie, będzie podróżować w stylu pełnym przygód. Jeśli chodzi o jego zainteresowania fantastyką, częścią jego duszy są gatunki detektywistyczne w powieściach i książkach o tematyce sportowej. Pracuje dla Pattaya News jako najnowszy pisarz.